KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 DâHILIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız yağıı pas, saygınlık eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat çıktı endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği muharipları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, asayiş hususlarına ve çeşitli mühür yüzeylerde canlı pas giderme yürekin şayan adımlara odaklanarak antraktştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. Sert ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş dâhilin özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün üzerine bilim verirken Emniyet Vukuf Formuna (SDS) sarrafiyevurmasının önemli ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli yararlanma prosedürleri için kapsamlı teferruatlar sunar. SDS hatta OK-151'in belli yüzeylerde veya kuvvetli ve çeliğin kenarı gün özge metallerle yararlanmaına değgin sınırlamaları da belirtecektir.

Niçin Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma kadar öteki uygulama yöntemlerine için çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Aplikasyon: Püskürtme saksılığı, etkilenmeyen yüzeylerle kontakı en aza indirerek muayyen paslanmış alanlara santimantal kılgı kuruluşlmasına olanak teşhisr.
Rantabilite: Püskürtme, henüz geniş yüzey alanlarını kaplamak karınin henüz hızlı ve daha yarar bir yöntemdir.
Yeni baştan Kılgı Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yeni baştan tatbik, bir sprey şişlemesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Abus Açılara Ulaşır: Sprey, fırçhale erişilmesi müşkül olabilecek korner ve yarıklara ulaşabilir.
Savaşa Tedbir: Püskürtme Öncesi Asıl Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce gerekli aletlere ehil olduğunuzdan sakıncasız olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen berk kimyasallar derunerir. Her mevsim eldiven, gkişi, müteallik kimyasallara orantılı teneffüs çeyizı ve kalkan giysi gibi müsait Zatî Kalkan Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Alanı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek muhtevain eksiksiz havalandırılan bir yer seçin. Mümkünse açık havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı ab sıçramasından mukayyet olmak midein plastik örtü veya damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme maslahatlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya yağı susturmak için yüzeyi yağ giderici veya sabun ve kez ile temizleyin. Yüzeyin büsbütün kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe rabıtlı): Özellikle zikıymet yüzeyler ciğerin yahut gereç uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini gitmek bâtınin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Yakınlarında Sprey Şalışverişesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme esaslığıyla yan yana gelmese bile, uygun değer uygulama için kimyasallara dayanıklı bir sprey şişçilikesi kullanabilirsiniz. Sprey şmedarımaişetesi seçer şu faktörleri hane önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan erdemli yoğunluklu polietilen (HDPE) şteamüleyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, tatbik esnasında daha hayır kontrol katkısızlar.
Kapasite: Eldeki projeye şayeste bir şçalışmae boyutu seçin.
Püskürtme Sanatı: OK-151'i Istismar etmek İçin Kadem Hamle Kılavuz

OK-151'in püskürtme kârleminin dökümü adida verilmiştir:

Hazırlık: KKD'nizi, sprey şsorunesini (üretici tarafından ters belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve mukteza nezafet araçlarını toplayın. şayan havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana essah yönlendirin.
Ferah Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye sıkıca ve tay bir kat OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine demetlı olarak değalışverişebilir.
Karıştırma (İsteğe Ilgilı): İnatçı pas sinein, çözeltinin Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi bir süre beklemesine müsaade verdikten sonrasında yüzeyi belli belirsizçe çalkalamak ciğerin anif bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçdağklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe bağlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi veya ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu henüz çokça korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page